Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel bebek yeleklerimizi paylaştık. Bu modellerimiz içinden sizlere yeşil olan yeleğimizin yapımını anlatmaya çalışacağız. Umarız beğenirsiniz.
Ortalama 58-60 civarı zincir çekerek başlayalım. 7 sıra tığ ile trabzan yapalım ,iki zincir çekelim ve bir zincir atlayarak trabzanımıza devam edelim.7 sıra dolgu yaptıktan sonra tekrar iki zincir çekelim ve bir zincir boşluğu atladıktan sonra 14 tane trabzan yapalım.Tekrar iki zincir çekelim bir zincir atlayalım ve 7 adet trabzan yapalım.İki zincir bir boşluk ve 14 tekrar iki zincir bir boşluk ve 7 dolgu yaptıktan sonra yeleğin yaka kısmına başlayabiliriz.çektiğimiz zincirler trabzan olacak ve karşılıklı olarak iki adet zincirle trabzan yapacağız.Sonra yedi sıra trabzanımızı ördükten sonra çekilen 2 zincir boşluğunun trabzanın içine bir sıra dolgu yine iki zincir çekelim ve trabzanın içine 1 dolgu daha yaparak ondört sıra olan karşı tarafa geçelim. Ve aynı şekilde iki zincir boşluğunun içine trabzan yaparak örmeye devam edelim. Arkalı önlü olarak örülen yeşil bebek yeleğinin yapımı koltuk altına kadar dolgu sayıları artmış olacak. Koltuk altına geldiğimiz noktada yeleğe koltuk altı kesimi yapalım.Ördükçe bebek yeleğinin kol kısmı oluşacak.
Koltuk altındaki iki zincirle çekilen trabzanları kapatarak örmeye devam edelim. Yelek boyunu ayarladıktan sonra ipi keselim. Ve yine tığla koyu yeşil ipten kollarına, yakasına ve düğme delik yerlerine oya gibi bir sıra trabzan yaparak şekillendirelim. Ve tek düğme ile süsleyelim… Kolay gelsin hanımlar…Source link